#Polecane dla Ciebie: „Cudowny chłopak”

Cudowny chłopak to powieść autorstwa R.J. Palacio, która w Polsce szczególną popularność uzyskała za sprawą filmowej ekranizacji z 2017 roku. Pomimo mijających lat, książka wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem wśród czytelników. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek podobnych do powieści „Cudowny chłopak”.

„Cudowny chłopak” – opowieść o niezwykłym chłopcu 

Powieść Palacio przedstawia losy młodego chłopaka, Augusta, który przez lata otaczany był szczególną troską najbliższych. Wszystko ze względu na liczne deformacje twarzy chłopca, które utrudniają mu normalny kontakt z rówieśnikami. Kiedy Auggie kończy 10 lat, postanawia jednak, że chce żyć tak jak inny chłopcy – chce chodzić do szkoły! Chociaż dla chłopaka sprawa jest prosta, jego rodzice nie przestają się martwić o to, jak syn poradzi sobie bez ich ochronnego parasola. 

Zmiany w życiu Augusta doprowadzają do wielu zmian w życiu całej jego rodziny.

„Cudowny chłopak” – podobne książki 

W ramach naszego cyklu „#Proponowane dla Ciebie”, chcemy przedstawić Wam książki podobne do „Cudownego chłopaka”. Jeśli więc spodobała się Wam proza R.J. Palacio, koniecznie musicie sprawdzić także tytuły z poniżej listy: 

„Kolorowy szalik” – Barbara Kosmowska 

Młodzieżowa powieść „Kolorowy szalik” Barbary Kosmowskiej opowiada o losach Nowego, chłopaka, który właśnie trafił do nowej szkoły i nowej klasy. Nowy do nikogo się nie odzywa, ma dziwne ubrania i wydaje się, że na niczym mu nie zależy. Ale z drugiej strony… dziwność Nowego staje się intrygująca! 

„Koniec świata nr 13” – Katarzyna Ryrych

W powieści „Koniec świata nr 13” przedstawione zostają losy Sabiny, która przez całe młodzieńcze żałuje, że nie może prowadzić życia takiego, jak reszta rówieśników. Jej rodzina nie jest „normalna” –  nie mieszka w bloku, a w artystycznej kamienicy na Końcu świata numer 13. Wkrótce Sabina poznaje nowego znajomego, który pozwala jej inaczej spojrzeć na rodzinę artystów. 

„Wszystkie kolory świata”

Celem zbioru opowiadań „Wszystkie kolory świata” jest pokazanie, jak ważna jest tolerancja oraz równość. 

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 różnych tekstów, które stworzone zostały z myślą o wszystkich dzieciach, które czują się wykluczone i szykanowane z powodu swojej inności.

„Wyścig marzeń” – Sarah Moore Fitzgerald 

Nettlebog to miasteczko, w którym naprawdę niewiele się dzieje. Nic więc dziwnego, że każda anomalia od codzienności zauważana jest przez Minty – młodą, żądną przygód dziewczynkę. Wkrótce Minty w samym środku lasu zauważa Neda Buckley’a – tajemniczego chłopaka ze szkoły, który nie trzyma się z nikim. Kiedy Ned nabiera zaufania do Minty, odkrywa przed nią swój świat – pełnego dzikich koni i wyścigów. 

Dodaj komentarz